Fit-Park.pl

Blog poświęcony byciu fit!

Trening na świeżym powietrzu

Trening na świeżym powietrzu

Jak robić to dobrze?

Trening na świeżym powietrzu może stać się świetną alternatywą dla siłowni. Być może ten rodzaj aktywności fizycznej spodoba Ci się tak bardzo, że zapomnisz o bieżni i crossficie. Ważne jest jednak, żeby poznać kilka prostych zasad i trików by trening na świeżym powietrzu był dla Ciebie przyjemny i efektywny.

Klucz do sukcesu

Poniżej zebraliśmy kilka porad, które ułatwią Ci ćwiczenia:

- wybierz wygodny strój i zabierz ze sobą koc oraz wodę mineralną,

- pamiętaj, żeby w lecie przed wyjściem z domu posmarować swoje ciało kremem z filtrem UV,

- trening zacznij od rozgrzewki. W tym celu możesz zrobić kilka skłonów lub okrążeni wokół parku,

- do ćwiczeń wykorzystać możesz nawet ławkę – do najbardziej popularnych zaliczamy na przykład przysiady z wyskokiem. Wystarczy, że staniesz tyłem do ławki, następnie złączysz razem dłonie i powoli opuścisz biodra – zupełnie tak, jak podczas robienia przysiadów. Następnie wybij się i wyskocz najwyżej jak potrafisz. Ćwiczenie powtarzaj w dogodnych dla siebie seriach,

- czy wiesz, że do ćwiczeń w parku z łatwością wykorzystasz również rosnące w nim drzewa? Wystarczy, że oprzesz się o drzewo plecami i zegniesz nogi tak, jak podczas siedzenia na krześle. Staraj się wytrzymać w tej pozycji jak najdłużej. To ćwiczenie świetnie wzmacnia mięśnie brzucha i grzbietu,

- ostatnia, być może najważniejsza wskazówka udanego treningu na świeżym powietrzu: pamiętaj, żeby nie śmiecić! Szanuj zieleń, która jest wokół Ciebie.

Zabierz ze sobą bliskich

Trudno zliczyć wszystkie zalety treningów na świeżym powietrzu. Po pierwsze jest to doskonały sposób, żeby „hartować” organizm. Dzięki temu zniknie podatność częste przeziębienia i grypy. Dodatkowo taki rodzaj ćwiczeń jest świetnym sposobem, by spędzać czas z bliskim. Nie pozostaje Ci już nic innego jak przebrać się w wygodne ubrania i ruszać do parku. Trzymamy kciuki!