Fit-Park.pl

Blog poświęcony byciu fit!

Skłony w przód - idealne na rozgrzewkę?

Skłony w przód - idealne na rozgrzewkę?

Rozgrzewka to najważniejsza część każdego treningu, dlatego pod żadnym pozorem nie należy z niej rezygnować. Dzięki odpowiednio zaplanowanej rozgrzewce ryzyko wystąpienia kontuzji jest zdecydowanie mniejsze, niż w przypadku,w którym trening odbywa się bez wykonania odpowiedniej rozgrzewki. Dodatkowo poprzez doskonałe rozgrzanie mięśni wyniki treningów będą znacznie lepsze i bardziej efektowne. Jak radzą specjaliści, dobra rozgrzewka powinna trwać nie dłużej niż 10-15 minut, przy czym należy uwzględnić ćwiczenia na każdą partię mięśni.

Różne sposoby

Skłony w przód tak naprawdę wykonywane mogą być na kilka sposobów. Niezależnie od tego, jaki sposób zostanie zastosowany przy rozgrzewce, najważniejsza jest staranność w  wykonywaniu ćwiczenia. Skłony w przód to doskonałe ćwiczenie stanowiące element rozgrzewki. Warto jednak mieć na uwadze, że nie może być to jedynie ćwiczenie mające na celu przygotowanie ciała do treningu.

Skłony w pozycji stojącej

Jednym z dobrych ćwiczeń będzie skłon tułowia w przód w pozycji stojącej. W przypadku tego ćwiczenia należy stanąć prosto. Następnie należy wykonać skłon tułowia ku przodowi, nie zapominając o tym, że w tym ćwiczeniu broda nie powinna zostać oderwana od mostka. Podczas wykonywania ćwiczenia przez cały czas nogi muszą być wyprostowane. Skłon należy wykonywać maksymalnie jak najdalej, oczywiście pamiętając o granicach własnej możliwości. Po wykonaniu pełnego skłonu, należy bardzo powoli powrócić do pozycji wyjściowej. Przy powrocie do pozycji wyjściowej, dla prawidłowej techniki wykonania ćwiczenia ważne jest, aby broda od tułowia oderwana została jako ostatnia. Skłony wykonywane mogą być również w pozycji siedzącej. Wówczas technika wykonywania jest podobna, z tym że skłon staramy się wykonać jak najgłębiej, najlepiej czołem dotykając kolan. W skłonie z pozycji siedzącej najpierw pochyleniu ulegają biodra, a następnie cała reszta ciała.