Fit-Park.pl

Blog poświęcony byciu fit!

Akcesoria na siłownię

Akcesoria na siłownię

W dzisiejszych czasach każda siłownia wyposażona jest w setki przyrządów do ćwiczeń: począwszy od wielkich maszyn do treningu wielu partii ciała, poprzez ciężary różnego kształtu i wagi, aż po skakanki, gumy czy taśmy. Mimo to, każdy z nas zobowiązany jest do zabrania na ćwiczenia w tym miejscu kilku własnych akcesoriów.

Co należy obowiązkowo zabrać na siłownię?

Oczywiście podstawowym elementem wyposażenia każdego użytkownika siłowni jest odpowiedni strój. Nie ma co do jego wyglądu jakichś szczególnych wytycznych - musi przede wszystkim być wygodny i nie krępować ruchów. Dobrą radą dla kobiet, szczególnie tych obdarzonych większym biustem jest wybór stanika sportowego. Buty na siłownię powinniśmy wybrać stabilne i takie, w których przypadkowo się nie poślizgniemy.

Mniej oczywistą kwestią dla początkujących bywalców siłowni jest obowiązek posiadania ręcznika - i to wcale nie do kąpieli, a znacznie mniejszego, który będzie nam służył do wycierania potu z urządzenia po zakończeniu na nim ćwiczeń. Nikt bowiem nie lubi zaczynać treningu na maszynie, której poprzedni jej użytkownik nie doprowadził do porządku. Drugi, większy ręcznik naturalnie przyda się, jeśli planujemy późniejsze wzięcie prysznica. Warto wtedy zabrać także żel do mycia i klapki.

Opcjonalne akcesoria do wzięcia na siłownię

Wymienione wyżej akcesoria są zwykle obowiązkowe i zabiera je na siłownię większość osób. Co jeszcze można wziąć ze sobą na trening, aby uczynić go przyjemniejszym i bardziej efektywnym?

Rzecz jasna butelkę napoju - może to być zwykła woda mineralna bądź izotonik, który zadba o przywrócenie naszemu organizmowi właściwego poziomu elektrolitów. Unikajmy natomiast słodzonych napojów gazowanych.

Jeśli sztanga stanowi jeden z naszych ulubionych przyrządów, to warto rozważyć zabranie specjalnych rękawiczek. Poprawią one chwyt, a także ochronią nasze dłonie. Z dodatków odzieżowych należy jeszcze wymienić frotkę na nadgarstek do wycierania potu.

Dla osób bardziej wtajemniczonych w zasady efektywnego treningu niezbędnym akcesorium jest pulsometr, dzięki któremu są w stanie precyzyjnie kontrolować intensywność ćwiczeń.