Fit-Park.pl

Przeglądasz właśnie listę artykułów napisanych przez redakcję tej strony.

Czy ćwiczenia mobility przydadzą się nam w życiu?

Czy ćwiczenia mobility przydadzą się nam w życiu?

Mobility to specjalny system stworzony do rozwiązywania wszelkich problemów bólowych, zapobiegania kontuzjom, polepszenia ruchomości i elastyczności (mięśni, ścięgien, więzadeł i stawów). Mobility podnosi fizyczne możliwości ludzkiego ciała nie tylko w sporcie, ale również w życiu codziennym.

Czytaj więcej

Czy legginsy zapewniają komfortowe ćwiczenie?

Czy legginsy zapewniają komfortowe ćwiczenie?

Wiele osób spiera się ze sobą, czy leginsy mogą zapewniać komfortowe ćwiczenie. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wszystko bowiem zależy od doboru odpowiednich leginsów, co niestety tak naprawdę jak się okazuje do najprostszych wcale nie należy. wygodny strój do ćwiczeń to bardzo ważna kwestia, ponieważ brak komfortu sprawia, że trening może być mało efektywny. W czasie treningu przede wszystkim należy skupiać się na technice wykonywanych ćwiczeń, a nie na tym, czy w danym momencie przeszkadza nam strój, jaki mamy na sobie.

Odpowiedni materiał w legginsach

Aby leginsy zapewniały komfortowe ćwiczenia, ważny jest odpowiedni dobór materiału, z jakiego zostaną one wykonane. Taki materiał przede wszystkim musi być lekki i oddychający. Dodatkowo powinien być rozciągliwy po to, aby jak najdoskonalej dopasować się do sylwetki a przy tym prawidłowo odprowadzać pot. W tym przypadku bawełna nie będzie dobrym rozwiązaniem, gdyż za bardzo materiał ten pochłania pot. W przypadku leginsów do ćwiczeń warto wybrać te, które wykonane są ze sztucznych tworzyw. Nie tylko będą bardzo szybko wysychały,ale również nie uczulają, nie są również atakowane przez bakterie, grzyby czy mole. Na leginsy najlepsze materiały to poliamid oraz elastan.

Krój legginsów

Leginsy muszą być także doskonale skrojone, aby zapewniały komfortowe ćwiczenia. Najlepiej aby ta część odzieży wyprofilowana była w taki sposób by w miejscu pupy i bioder było więcej materiału. Nie zaszkodzi także aby nogawki w udach były znacznie szersze niż w łydkach.

Co prawda wygląd leginsów to najmniej istotna kwestia, jednak potrafi znacząco wpływać na komfort ćwiczeń. Cóż niektórzy po prostu dobrze czują się tylko wtedy, gdy ich wygląd jest dla nich zadowalający. To jak wyglądają leginsy zależy wyłącznie od naszych preferencji. Doskonale dobrane dodadzą nie tylko pewności siebie, ale i motywacji do cięższego treningu.

Czytaj więcej

Skłony w przód - idealne na rozgrzewkę?

Skłony w przód - idealne na rozgrzewkę?

Rozgrzewka to najważniejsza część każdego treningu, dlatego pod żadnym pozorem nie należy z niej rezygnować. Dzięki odpowiednio zaplanowanej rozgrzewce ryzyko wystąpienia kontuzji jest zdecydowanie mniejsze, niż w przypadku,w którym trening odbywa się bez wykonania odpowiedniej rozgrzewki. Dodatkowo poprzez doskonałe rozgrzanie mięśni wyniki treningów będą znacznie lepsze i bardziej efektowne. Jak radzą specjaliści, dobra rozgrzewka powinna trwać nie dłużej niż 10-15 minut, przy czym należy uwzględnić ćwiczenia na każdą partię mięśni.

Czytaj więcej

Pizza może być zdrowa

  Pizza może być zdrowa

Pizza jest jednym z najczęściej spożywanych fastfoodów. Kojarzy się ją z niezdrowym jedzeniem, którego nie należy spożywać podczas odchudzania. Sam proces redukcji tkanki tłuszczowej często jest kojarzony z licznymi wyrzeczeniami i ograniczeniami. Naturalnie niezbędny jest ujemny bilans kaloryczny, co wcale nie oznacza, że nie można spożywać pizzy.

Czytaj więcej

Rozciąganie się przed treningiem

Rozciąganie się przed treningiem


Treningi doświadczonych sportowców często wyglądają podobnie. Zaczynają oni od truchtu, a potem stosują tak zwany stretching, czyli rozciąganie. By rozciągnąć mięsień warto go najpierw rozgrzać. Jednak czy rozciąganie pomaga i czy potrzebujemy go przed treningiem? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w niniejszym artykule.


Czytaj więcej